Haber

Erzurum’da kaos planı ve FETÖ!

Millet İttifakı Başkan Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu Pazar günü Erzurum’da korsan mitingi düzenledi. İzinsiz olarak belirlenen alanın dışına çıkarak miting yapan İmamoğlu, bu provokasyon üzerine ajitasyona başladı.

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, bugün köşesinde konuyla ilgili bir yazı yazdı. övmek, “Erzurum’da yaşananlar bu zihniyetin yansımasıdır… Bu ortada İmamoğlu nereye giderse gitsin, onu çepeçevre saran ve gözetleyen FETÖ gözü de gözden kaçırılmamalıdır.”ifadeleri kullandı.

İşte Övür’ün “Erzurum’da kaos planı ve FETÖ” başlıklı yazısı:

O kadar uğraştı, bir fon medyası kurdu, İstanbul’u ihmal etti, elçilerle meçhul görüşmeler yaptı ama “o makama” bir daha ulaşamadı. Şimdi ne yapacağını şaşırmıştı. Artık “gömülü siyasetçi” rolünde vilayetleri dolaşıyor. Yedi cumhurbaşkanı yardımcısı adayından biri olan Ekrem İmamoğlu’ndan bahsediyorum.

Gittiği her yerde olay çıkarma ve kriz yaratma potansiyeline sahip olan İmamoğlu, önceki gün kendisine yakışanı yaptı ve aradığı kriz üssünü Erzurum’da buldu. Hatta bunu kışkırttı, ‘Kılıçdaroğlu yapamadı, ben yaptım’ havasına girdi. Bu tıbbi dayanakları görünce ya eski Türkiye’deki Gladyo gelir aklıma ya da onun yeni versiyonu FETÖ…

Aralarında somut bir bağlantı olmasına gerek yok, doğası gereği sorun çıkarmaya ve bahaneler bulmaya hazır bir siyasi aktörden bahsediyoruz. Ortalama bir FETÖ’cü ile İmamoğlu’nun davranışlarına bakın, tek yumurta ikizi gibi olduklarını görürsünüz. İmamoğlu’nun tek farkı hırsının aklının çok ilerisinde olmasıdır…

Bu onu çok kızdırır. Hele istediği makama gelemezse, hele lider olduğu İstanbul’da yüzyılın en büyük mitingi yapılsa ama gereğini yapmazsa çıldırmaması mümkün olmazdı.

Erzurum’da yaşananlar bu zihniyetin yansımasıdır… Bu ortada İmamoğlu nereye giderse gitsin, onu çepeçevre saran, gözetleyen FETÖ gözü de gözden kaçırılmamalıdır. Açıkçası Gezi girişiminde olduğu gibi Erzurum’daki kaos planının arkasından da FETÖ çıkarsa şaşırmam.

 

cilimli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu